SAÇLARINIZ YAPRAK DÖKÜMÜNÜ YAŞAMASIN…

Sonbahar geldi, yazın yıpranan saçlar için şimdi bakım zamanı… Deniz, havuz, güneş saçların zayıflamasına, kurumasına ve yıpranmasına sebep oluyor… Evde uygulanabilecek basit tekniklerle sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün…

Mevsim dönümlerinde özellikle de yaz bitiminde, güneşten, deniz suyundan, havuzdaki klordan, sık şampuan kullanımından saçlar kuru, mat ve taranması zor hale geliyor. QNET Ürün Eğitmeni Sanaa Jahoui, eylül-ekim aylarında saç uçlarını kesip yoğun bakım yapmanın tam zamanı olduğunu vurguluyor. Sanaa Jahoui, güçlü saçlar için pratik önerileri de aktarıyor: “Yıpranmış saç uçlarından kurtulduktan sonra hindistan cevizi ve argan yağı gibi değerli yağlarla saçlarımızı besleyebiliriz. 1- 2 saat arasında saçlarımızı sıcak bir havlu ile kapatıp sonrasında şampuanla yıkayabiliriz. Şampuanlarken de her seferinde saç derisine masajla, kan dolaşımını arttırabiliriz. Böylelikle saçlarımızın daha fazla besin almasını sağlayabiliriz. Saçlarımızı iyice duruladıktan sonra saç kremi ile son bakımı yapmış oluruz” diyor.

Mutfaktaki basit malzemelerle saç maskesi tarifi…

Sanaa Jahoui mutfakta basit tariflerle sağlıklı saçlar için maske tarifi de veriyor: Saçın uzunluğuna göre bir veya iki yumurta, süzme yoğurt, bir kaşık bal ve yeterli miktarda bir bitkisel yağı (Zeytinyağı, Hindistan Cevizi Yağı veya Argan yağı), iyice karıştırdıktan sonra, saça kökten uca sürüyoruz. 30 dakika – 1 saat arasında saçta kalmasını sağlıyoruz. Önce ılık suyla sonra şampuanla masaj yaparak saçımızı yıkıyoruz, saç bakım kremini uçlara kullanıyoruz. Bu maskedeki yumurta saça boyama işleminde kaybedilen proteini geri kazandırıyor, süzme yoğurt nem veriyor, matlaşmış saçlara çok iyi geliyor, bal besin ve parlaklık sağlıyor, bitkisel yağlarsa hem nem, hem parlaklık veriyor; hem de saç tellerini koruyor.

Haftada 2 kez şampuanla yıkamak yeterli!

Saç için besleyici zeytinyağı, argan, çay ağacı ve hindistan cevizi yağının oldukça faydalı olduğunu belirten Jahoui, bir uyarıda da bulunuyor; “Her gün saçları şampuanla yıkamak saç derisinin doğal yapısına zarar verebilir. Daha fazla yağ üretmesine sebep olur. Saçlarımızı haftada 2 kere yıkamalıyız. Eğer çok kirli bir ortamda çalışılıyorsa veya her gün sporla terleme varsa o zaman daha sık yıkamalıyız ama daha az şampuan kullanmak gerekir” dedi.

QNET Ürün Eğitmeni Sanaa Jahoui, sağlıklı saçlar için doğru şampuan seçiminin önemine de değiniyor. “Şampuan seçimi yapmadan önce saçlarımızı doğru tanımalıyız. Saç tipimize uygun bitkisel içerikli şampuanlar kullanmalıyız. Saça zarar vermeden saç köklerini besleyen, yüksek miktarda E Vitamini barındıran içinde SLS, Paraben, Silikon ve Mineral Yağlar gibi zararlı içerikleri olmayan şampuanlar tercih etmeliyiz. QNET Naturtres Saç Bakım Serisiyle kadınların saçlarını besleyen, sağlıklı uzamasına yardımcı olan ve saç derisine zarar vermeyen içerikleri bir araya getirdik” diyor.

QNET Hakkında

QNET, doğrudan satış sistemini kendi birikimleri ve e-ticaret ile birleştirerek yeni bir değer ortaya koydu. Asya’nın önde gelen doğrudan satış şirketlerinden biri olan QNET’in 20 yıllık geçmişinde e-ticaretin gücüyle çığır açan iş modeli dünya çapında 100’ü aşkın ülkede milyonlarca girişimcinin güçlenmesine sebep oldu.

QNET, 2014 yılından beri Manchester City Spor Kulübü’nün, bu yıl da aynı kulübün kadın futbol takımının resmi doğrudan satış sponsoru oldu. QNET, aynı zamanda Afrika Futbol Federasyonu (CAF) sponsorudur.

2010 yılında Türkiye’ye adım atan QNET, ülkemizin dört bir yanına ulaşan güçlü bir network yapısına sahiptir. ‘Dünyaya Değer Katmak İçin Kendini Geliştir’ (RYTHM) felsefesi ile hareket eden ve güçlü sivil toplum kuruluşlarıyla sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren QNET, 2017 yılında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Gençlik ve Spor Kulübü İstanbul Şubesi erkek voleybol takımı, 2018 yılındaysa aynı kurumun Kız Futbol Takımı sponsorudur.

QNET, ürünlerini tasarlarken doğaya ve insana saygı prensibinden asla vazgeçmedi. Ürün kategorilerinin içinde Couleurs by QNET makyaj malzemeleri, erkekler için geliştirilen DEFY Erkek Cilt Bakım Ürünleri, Naturtres Şampuan ve Duş jeli serisi  ile Physio Radiance cilt bakım ürünleri, Brille Premium ağız bakım ürünleri, lüks Bernhard H Mayer saat ve takıları, HomePure Nova su arıtma cihazı, Swiss e Learning Institute uzaktan eğitim platformu, Q-breaks konaklama ürünleri yer almaktadır.

İlgili Haberler:

https://www.lutfiye.net/guzellik/sonbaharda-guclu-saclar-icin-uzmanindan-oneriler.html

http://www.e-sakarya.net/index.php/kadin/sonbaharda-guclu-saclar-icin-uzmanindan-oneriler

https://www.haberler.com/sonbaharda-guclu-saclar-icin-uzmanindan-oneriler-11342733-haberi/

www.faydalibilgiarsivi.com/yazi-sonbaharda-guclu-saclar-icin-uzmanindan-oneriler-207160.aspx

http://nelero.com/haber/sonbaharda-guclu-saclar-icin-uzmanindan-oneriler-261391

http://www.milliyet.com.tr/sonbaharda-guclu-saclar-icin-pembenar-detay-sacbakimi-2761774/

www.sondakika.com/haber/haber-sonbaharda-guclu-saclar-icin-uzmanindan-oneriler-11342733/

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir